January 24, 2021 16:44
Балкан

Почина патријархот на СПЦ Иринеј

Српскиот патријарх Иринеј (90) почина денеска од компликации од новиот коронавирус. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека патријархот Иринеј починал.

Тој на Инстаграм, заедно со црно-белата фотографија од патријархот Иринеј, напиша:

„Ми беше чест да те познавам. Луѓето како тебе никогаш не заминуваат”.

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 491 at website https://animeplanet.cc darling in the franxx episodes anime planet

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 9 at AnimeFreak animefreak avatar