October 26, 2021 20:18
Балкан

Почина од корона на денот кога ја закажа свадбата: Црна Гора тагува по 26-годишно момче од Улцињ

Делта-сојот коси и меѓу младите, а а 26-годишно момче денеска почина токму на денот кога требаше да се ожени со својата животна избраничка, дознава порталот Новости.

-Потврдено е дека делта-сојот влијае на помладата популација. Многу пациенти се на возраст меѓу 19 и 39 години. Апелот е младите да се вакцинираат и да се придржуваат кон мерките – изјави директорот на Институтот за јавно здравје на Црна Гора, д -р Игор Галиќ.

Според податоците на Институтот од 16 септември, вкупниот број на смртни случаи поврзани со инфекција коронавирусот во Црна Гора од почетокот на пандемијата до денеска е 1822 луѓе.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Mrs. Sazae Episode 2200

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Conception (https://animeflv.uk/m/OKoq) Episode 12

Sogtvt hatinh: http://sogtvt.hatinh.gov.vn/hoi-dap/2750/

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/