January 28, 2022 05:56
Македонија

Почина новинарот Тодор Пендаров

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров.

Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави Либертас.

Во својата кариера беше дописник за Радио Скопје од Љубљана, a по враќањето од Словенија работше и во „Дневник“.

Работеше и како советник за односи со јавност во Собранието уште во времето на Љубиша Ѓорѓиевски, а потоа продолжи и кај Трајко Вељановски и Талат Џафери.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

anime stream Attack on Titan Season 3 (Dub)

anime to watch Attack on Titan Final Season

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 3

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!