November 30, 2021 14:46
Магазин

Почина Миња Субота – славниот водител и композитор ја изгуби битката со болеста

Милан Миња Субота, почина на возраст од 82 години по тешка борба со болест, од која страдаше подолго време, пренесоа српските медиуми.

Српскиот композитор пред шест дена бил итно однесен во болница на пулмологија, поради болеста.

Веста за неговата смрт ја објави Горан Весиќ, заменик-градоначалник на Белград.

Миња Субота беше српски композитор, забавувач, музичар, фотограф и дипломиран инжењер по електротехника. Долго работеше како водител и автор на детската ТВ серија „Музички тобоган“.

4Anime: Broken Blade anime episode Full online free at https://4anime.biz tower of god 4anime

Animepahe: Wakusei Robo Danguard Ace tai Konchuu Robot Gundan anime episode Full online free at https://animepahe.cc stream anime online

.hack//Legend Of The Twilight Episode 12

AnimeFLV: Puella Magi Madoka Magica (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk kissanime

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimelol/1254375/

Raovat: https://raovat.vn/members/animeflixnl.66951/#about