February 25, 2021 08:46
Свет

Почина министерот за одбрана на Колумбија од Ковид-19

Колумбискиот министер за одбрана, Карлос Олмес Трухиљо, почина како резултат на Ковид-19, соопшти владата на таа земја. На почетокот на јануари беше објавено дека министерот Трухиљо е заразен со коронавирус и дека е примен на лекување во одделот за интензивна нега, пренесува „Ројтерс“.

Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! Episode 3 (https://animeflix.nl/m/0Me/ep-3) at website https://animeflix.nl death note animeflix

Bleach (https://funimationfree.com/m/PD5) Episode 366 at website https://funimationfree.com. See more funimation spring 2020