Магазин

Почина комичарот Боб Сагет

Американскиот актер и комичар Боб Сагет, најпознат по улогата Дени Танер во ситкомот „Полна куќа“ (Full House), ненадејно почина на 65-годишна возраст, соопшти неговото семејство.

Актерот бил пронајден во соба во хотелот Риц-Карлтон во Орландо, Флорида во неделата.

Службениците од канцеларијата на шерифот на округот Оринџ пристигнале по повик од персоналот на хотелот и констатирале смрт на местото на настанот. Точните детали околу неговата смрт остануваат нејасни.

Сепак, во кратката изјава објавена на Твитер, канцеларијата на шерифот наведува дека детективите не пронашле траги на насилство или употреба на дрога при првичните испитувања.

„Со голема тага потврдуваме дека нашиот сакан Боб почина денес“, се вели во соопштението на неговото семејство.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime Record of Ragnarok

4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 19

To Your Eternity

english dubbed anime 4Anime Gintama

Tokyo Revengers (Dub)

tải go88