November 23, 2020 05:50
Хроника

Почина затвореник во „Шутка“

На 19.10.2020 во 06.50 часот било пријавено дека во Затвор Скопје бил пронајден починат И.С.(52) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.