December 1, 2022 18:39
Хроника

Почина жена кај ,,Триумфална порта”

Вечерва починала жена во строгиот центар на Скопје. Како што дознава „Република“ станува збор за жена која имала околу педесет години.

И се слошило во близина на зградата на ЕВН, кај Порта Македонија. Брза помош веднаш се јавила на повикот, но само констатирале смрт.