March 2, 2021 15:08
Магазин

Почина глумецот Џон Рајли

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст. Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм.

Причината за смртта не е соопштена.

Рајли глумеше во сериите „Далас”, „Булевар за зајдисонцето”, „Беверли Хилс”, „Општа болница”, една епизода од „Мелроуз Плејс” и многу други телевизиски и филмски остварувања.

Watch Cells at Work!! Episode 2 at KissAnime haikyuu kissanime

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 5 (https://gogoanime.be/m/wpE7/ep-5) at website https://gogoanime.be gogoanime dragon ball super