October 17, 2021 18:31
Магазин

Почина глумецот Вили Гарсон

Американскиот глумец Вилијам – Вили Гарсон, познат по улогите во телевизиските серии „Сексот и градот” (1998-2004) и „Пријатели” (1994-2004), почина на 57-годишна возраст. Ова го објави неговиот син Нејтан Гарсон на Инстаграм.

„Почивај во мир, тато. Мило ми е што сподели толку патешествија со мене и успеа да постигнеш толку многу”, напиша тој.

Глумецот боледуваше од рак на панкреасот.

Tој инаку, имаше улоги и во „Класични злосторства” и „Да се ​​биде Џон Малкович” и во околу 170 разни други филмски и ТВ-проекти.

KissAnime: Blue Seed Omake anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kiss anime

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Okko's Inn (https://twistmoe.net/m/KK1N) Episode Full

Anne of Green Gables (Dub) Episode 50

Onfeetnation: https://www.onfeetnation.com/profile/animeflixnl

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimebe/