January 29, 2022 07:59
Магазин

Почина Вирџил Абло, уметнички директор „Луј Витон”

Вирџил Абло, уметничкиот директор одговорен за машките колекции на модната куќа „Луј Витон”, почина на 41-годишна возраст. Веста за неговата смрт на Твитер ја објави компанијата сопственик на брендот – „ЛМВХ”.

– Сите сме шокирани од оваа страшна вест. Вирџил не само што беше брилијантен дизајнер и визионер, тој беше човек со прекрасна душа и огромно знаење!, рече директорот на „ЛМВХ”, Бернард Арно.

Во соопштението се вели дека Абло се борел со рак последниве неколку години.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub)

anime websites Naruto: Shippuden (Dub)

stream anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 15

anime websites Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2