Магазин

Почина британскиот комичар и писател Бери Крајер

Еден од највлијателните писатели на британската комедија, Бери Крајер, почина на 86-годишна возраст. Тој пишуваше за некои од најголемите телевизиски имиња во текот на својата долга кариера, а на милиони луѓе им беше познат по улогата во емисијата на Би-би-си радио 4 „Жал ми е што немам поим.“

Краер пишуваше за великани на комедијата, вклучувајќи го и Томи Купер, а исто така, и самиот глумеше во етерот и на театарската сцена.

Познати личности од светот на комедијата му оддадоа почит на легендарниот комичар и писател чиј живот беше исполнет со смеа.

Ѕвездата на „Летечкиот циркус на Монти Пајтон“ и „Фолти тауерс“, Џон Клиз, рече: „Никогаш не сум сретнал толку добар, љубезен, ведар човек“.

Дамата Естер Рантзен го опиша како „енциклопедија на хуморот“.

Телевизискиот водител, кој првпат работеше со него во 1960-тите, рече: „На некој начин, Бери беше генијалец, но толку скромен што мислам дека ќе беше зачуден да го наречат гениј – но тој беше.“

„Каква тажна вест, еден од апсолутните великани на британската комедија, Бери Крајер, повеќе го нема. Славен, прекрасен, урнебесен и надарен писател и изведувач кој ги опфати сите традиции на стрипот. Универзално сакан… збогум, Баз,“ твитна актерот Стивен Фрај.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english anime Naruto: Shippuden (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 12

Attack on Titan Final Season Part 2 Episode 3

anime to watch My Hero Academia (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 10