September 25, 2021 02:35
Магазин

Почина басистот на „Зи-зи топ”, Дасти Хил

Басистот на рок-групата „Зи-зи топ”, Дасти Хил почина на 72-годишна возраст. Гитаристот починал во сон во неговиот дом во Хјустон, Тексас, САД.

Веста за неговата смрт на Фејсбук ја објавија членовите на групата.

Хил е роден на 19 мај 1949 година. Тој свиреше бас-гитара со бендот, пееше придружни и главни вокали и беше на клавијатури. Беше вклучен во „Рокенрол-салата на славните” како член на „Зи-зи топ”, во 2004 година.

Watch anime online for free at AnimeTV dragon ball super anime tv

AnimeFLV: Hoop Days (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Gumroad: https://gumroad.com/animefreakws

Sites google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home