Свет

Почина американскиот сенатор и претседателски кандидат на САД, Боб Дол

Поранешниот републикански сенатор и кандидат за претседател на САД Боб Дол почина утрово, соопшти неговото семејство.

“Сенаторот Роберт Џозеф Дол почина рано утрово во сон, на 98-годишна возраст”, изјави извор поврзан со семејството.

Сенаторот во февруари објави дека боледува од рак на белите дробови.

Дол беше тешко ранет за време на Втората светска војна, а во 1991 година беше опериран од рак на простата. Тој имаше и операција на аневризма во 2001 година.

Боб Дол беше поразен на претседателските избори во 1996 година од демократскиот кандидат Бил Клинтон, што беше негов трет обид да влезе во Белата куќа.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Naruto Episode 213

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series

anime streaming My Hero Academia Season 3

dubbed anime AnimeDao Dragon Ball Super