June 26, 2019 20:46
Македонија

Почина Алајдин Демири

Поранешниот градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, Алајдин Демири, почина вчера во Тетово.

Тој беше политички аналитичар, универзитетски професор и член на новоформираното граѓанско здружение „Совет на амбасадори“.

Алајдин Демири (роден 19.12.1954) во 1997 беше избран за градоначалник на Тетово, а од 2000-2002 беше амбасадор во Швајцарија.

Нови вести

Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО

Filip

Остра расправа во Собранието за реконструкцијата на Владата

Filip

Финансиска полиција: Акцијата во Љуботен наменета против нелегалниот увоз на тутун

Filip