October 22, 2021 09:43
Свет

Починати и голем број повредени во судир меѓу туристички и школски автобус во Турција

Најмалку едно лице загина, а 49 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција во која учествуваше туристички автобус.

Засега не е познато како дошло до несреќата, додека на фотографиите на социјалните мрежи се гледа превртен автобус, со искршени стакла.

Училишниот и туристичкиот автобус се судриле на автопатот Мугла Денизли околу 7.30 часот по локално време, јавија турските медиуми.

Според извештаите на медиумите, автобусот удрил во училишен автобус и се превртел. Возачот на автобусот починал, а според првите информации, доживеал срцев удар.

Меѓу повредените има 41 украински туристи, 7 ученици и возачот на училишниот минибус. Сите биле пренесени во болница.

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball

https://wcostream.cc watch animes

AniWatch: Terror in Resonance (Dub) anime episode 11 online free at https://aniwatch.pro watch animes

I'll/CKBC Episode 2

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol