June 14, 2021 07:45
Хроника

Почината жена пронајдена во куќа во Охрид, според увидот нема траги на насилство

– Во полицијата во Охрид вчера во 14.35 часот било пријавено беживотно тело на жена во куќа на улицата „Даме Груев”.

Полицијата извршила увид во присуство на јавен обвинител и медицинска екипа при што е констатирано дека се работи за Љ.Т. (85) од Битола.

Од извршениот увид од страна на лекар на Службата за итна медицинска помош е констатирано дека нема траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

GoGoAnime anime websites: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://gogoanime.be/m/kpyJ) Episode 19

AniWatch free anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 9 (https://aniwatch.pro/m/ller/ep-9)