July 23, 2021 10:26
Хроника

Починал работник од Кочани кој се повредил при извршување на работни задачи

Полицијата информира дека починал работник К.А. од Кочани, кој се повредил при извршување работни задачи во фирма во Кочани.

-На 21.08.2020 околу 18.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фирма во Кочани, додека извршувал работни задачи, се повредил К.А.(44) од Кочани, по што бил пренесен во Општа болница Кочани, каде што по кратко време починал, се наведува во соопштението на МВР.

Оттаму посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

AnimeHeaven boruto anime heaven: The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 25

AnimeFreak vinland saga animefreak: The Seven Deadly Sins Episode 24