August 15, 2020 04:13
Хроника

Починало новороденче во Батинци

На 12.01.2020 во 16.20 часот во Полициската станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 11.30 часот кај нив Р.И.(27) од с.Батинци, скопско, пријавил дека во неговиот дом починало неговото новороденче, старо неколку дена.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.