January 24, 2020 09:15
Хроника

Починало новороденче во Батинци

На 12.01.2020 во 16.20 часот во Полициската станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 11.30 часот кај нив Р.И.(27) од с.Батинци, скопско, пријавил дека во неговиот дом починало неговото новороденче, старо неколку дена.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.

Нови вести

Истрагата за исчезнувањето на Аслани во погрешна насока

Igor

Ел Чека осуден на една година затвор, условно

Igor

Струмичанец нападнал девојка, па при апсењето натепал полицаец и побегнал

Valentina