January 29, 2022 09:08
Економија Македонија

Почеток на кампањата „Внеси боја во сивата економија”

Министерството за финансии и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) почнуваат кампања за подигнување на свеста за последиците од сивата економија, нејзиното влијание врз животот на граѓаните и потребата од нејзино намалување.

Почетокот на кампањата „Внеси боја во сивата економија” ќе биде означен на плоштадот „Македонија”, а на настанот најавено е обраќање на министерот за финансии Фатмир Бесими и на заменичката на постојаниот претставник на УНДП во земјава, Сања Бојаниќ.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

stream anime online To Your Eternity

watch anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

animefreaks official website Attack on Titan Final Season (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11