Спорт

Почетокот за фудбалските натпревари поместен од 13 часот

Комисијата за натпревари при Фудбалската федерација на Македонија, поради новите здравствено безбедносни мерки во борбата со пандемијата предизвикана од коронавирусот со кои е  воведен полициски час на територијата на цела држава со почеток од 20 до 05 часот наутро, донесе одлука да го промеиа терминот за отпочнување на натпреаврите.  Сите натпревари во сениорска конкуренција од Прва МФЛ, Втора МФЛ Исток и Запад и Куп на Р.Македонија во периодот на траење на полицискиот час ќе започнуваат од 13 часот. 

KissAnime anime stream: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/RVMM/ep-1)

WCOStream wcostream hunter x hunter: Umibe no Étranger Episode Full