Магазин

Потресна исповед на синот на Балашевиќ: Татко ми никогаш не умре

Алекса Балашевиќ, син на еден од нашите најпопуларни текстописци, покојниот Ѓорѓе Балашевиќ, наскоро ќе започне со снимање на филмот „Мегдан“. Тој откри како се бори со големата загуба што ја почувствувало неговото семејство пред скоро два месеци, кога неговиот татко почина.

Алекса ги откри деталите за сценариото што го подготвува за голем филмски проект и призна дека еден од ликовите во филмот бил инспириран од песната на неговиот татко „Човекот со месечината во неговите очи“.

Иако не беше премногу подготвен да открие детали, тој призна дека благодарение на фактот што неговиот татко му го отвори патот со својата слава, сега може да се посвети на работата во филмската индустрија.

– Никогаш не го изгубив татко ми. Наопаку. Кога станува збор за татко ми, нема место за тага, па дури и смрт. Многумина не го разбираат тоа, но јас не можам да им го пренесам. Тоа е чувство кое навистина не можам да си го опишам ни сам на себе. Фала му на Бога што е така – тоа беше сè што рече младиот Балашевиќ за неговиот покоен татко, а потоа додаде како изгледаше неговата животна борба.

Тој вели дека борбата започнува уште од раѓање, а прашањето е дали завршува со смрт. За оние од нас кои веруваат во богот на живите, можеби борбата трае вечно.

– Многумина се желни да видат кој ќе ја игра улогата инспирирана од песната на татко ми „Човекот со месечината во неговите очи“. Тој претставува борец во филмот, самата песна е премногу тешка, можам да замислам каква ќе биде улогата – вели Балашевиќ.

Алекса сериозно се посвети на работата на филмот и така ги окупираше неговите мисли.

Преземено од Lider

4Anime watch anime: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://4anime.biz/m/kx5) Episode 39

ANIMEFLIX animeflix dragon ball: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24