June 16, 2021 15:21
Македонија

Потпишан Меморандум за техничка соработка меѓу МВР и МО на Република Северна Македонија и МО на Чешката Република

Денеска, како дополнителен аргумент во јакнењето на билатералната соработка, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски , министерката за одбрана Радмила Шеќеринска и министерот за одбрана на Чешката Република Лубомир Метнар, потпишаа Меморандум за разбирање за техничка соработка меѓу трите министерства.

Меморандумот отвора можност за усогласување и потпишување на договор помеѓу двете Влади за ремонт на транспортни хеликоптери на Министерството за одбрана и на МВР, што ќе ја засили нашата билатерална соработка, а во исто време ќе ги зголеми и армиските и полициските капацитети за справување со кризни ситуации.

AnimeHeaven one piece anime heaven: Watch Attack on Titan Episode 4

4Anime watch anime: Watch Tokyo Ghoul Episode 7 (https://4anime.biz/m/Yrm/ep-7)