January 25, 2022 06:37
Македонија

Посмртните останки од загинатите ќе бидат пренесени в петок во Македонија

Посмртните останки на 45-те загинати во сообраќајната автобуска несреќа во Бугарија ќе бидат пренесени во Македонија со организиран авионски лет в петок (3.12.2021), откако утре, како што се очекува, ќе биде завршена обдукцијата на телата според информациите на бугарското обвинителство, информираа портпаролите на Владата, на денешната прес-конференција.

Телата на загинатите, според државен протокол, ќе им бидат предадени на семејствата.

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

One-Punch Man

AnimeHeaven Fairy Tail (Dub) Episode 173

Your Name. Episode Full

AnimeHeaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 21