August 5, 2021 02:47
Македонија

Посебен сообраќаен режим кон гробиштата во Бутел, Камник и во Ѓорче Петров за Задушница

Посебен сообраќаен режим кон гробиштата во Бутел, Камник и во Ѓорче Петров за Задушница

Скопје, 18 јуни 2021 (МИА) – Поради верскиот празник Задушница, денеска и утре, во периодот од 6 до 16 часот, на гробиштата во Бутел, Камник и во Ѓорче Петров, каде се очекува зголемен интензитет на сообраќајот, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот во посочените реони, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Дополнуваат дека сообраќајот ќе се одвива во една насока (кружно), односно, сите возила ќе се упатуваат по улица „Александар Урдаревски“, во продолжение по локален пат за село Мирковци, до влезот за гробиштата на улица „Боца Иванова“ и излегување на улица „Александар Урдаревски“.

По потреба, сообраќајот ќе биде пренасочен и на гробишта Ѓорче Петров по улица „Црногорска“, а на гробиштата „Камник“ по улица „Јужноморавски бригади“ и улица „Роман Каскалиевиќ“.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот. ар/сп/

Watch anime online for free at 4Anime god of highschool 4anime. Watch IDOLiSH7: Third Beat! Episode 1

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Azumanga Daioh: Gekijou Tanpen Episode Full

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Kurau Phantom Memory (https://gogoanime.be/m/XQlL) Episode 24

KissAnime 8tracks: https://8tracks.com/kissanimemx