June 26, 2022 23:29
Свет

Портпаролот на Пентагон Џон Кирби се сели во Белата куќа

Портпаролот на Пентагон Џон Кирби ќе се пресели во Белата куќа и ќе стане дел од главниот комуникациски тим на американскиот претседател Џозеф Бајден, објавија медиумите во САД.

Дел од главниот тим за комуникација со медиумите се и портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и Кејт Бедингфилд.

Пентагон одби да ги коментира наводите на американските медиуми.

Кирби, кој беше главен член на прес-службата на брифинзите на Пентагон, претходно беше прес-секретар на поранешниот министер за одбрана Чак Хејгел

Game Go88 mới nhất 2022 dành cho iphone go88 cách tải go88 cho iphone

Tải Sunwin trực tuyến 2022 - Sumwin đổi thưởng bản mới Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 sunwin - kingdom of gems