September 25, 2021 02:31
Македонија

Портокалова фаза до четврток, по што следи разладување

Времето утре ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната од 34 до 42 степена. УВ=9.

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде околу 19, а максималната ќе достигне 38 степени.

Продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време, но максималната температура од утре ќе биде во просек за 2 степенa пониска во однос на денешната. До четврток ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во четврток попладне и во петок се очекува дестабилизација која ќе услови локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во петок температурата дополнително ќе се намали.

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animekisa.in: Watch Skyers 5 animekisa Episode 1 animes online

Website https://4anime.biz: Watch Tsukigakirei 4anime Episode 12 anime sites

Website https://animedao.nl: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- animedao Episode 25 hunter x hunter animedao

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/138957050-gogoanimebe