October 27, 2020 11:22
Магазин

Поранешниот сопруг на Моника Белучи објави фотографија со нивната ќерка по повод нејзиниот роденден

Актерот Винсент Касел објави фотографија со најстарата ќерка од бракот со Моника Белучи, Дева и ја покажа неверојатната сличност на 16-годишното девојче со убавата мајка.

„Честитки, љубов“, напиша тој покрај црно-белата фотографија што ја објави по повод 16. роденден на тинејџерката. Коментарите не престанаа да прават споредби со познатата Моника.

View this post on Instagram

Parabens mon amour❤️ #sweetsixteen #manumberone

A post shared by VINCENT CASSEL (@vincentcassel) on

„Таа ја наследи целата убавина на нејзината мајка, чудо“, „Изгледа како Моника“, „Прекрасна е, исто како нејзината мајка“, „Слика и прилика на Моника, каква убавица“, „Дева неверојатно личи на нејзината мајка“, пишуваат следбениците на Винсент покрај роденденските честитки.