June 24, 2022 16:56
Балкан

Поранешната српска мисица Мирјана Стојановиќ загина во сообраќајна несреќа

Мирјана Стојановиќ (34 г.) мис на фотогеничност и финалистка на изборот за Мис на Србија во 2007 година, утринава загинала во сообраќајна несреќа, јавуваат медиумите кај северниот сосед. Сообраќајната несреќа во која учествувале автомобил „голф“ управуван од Стојановиќ се судрил со камион на патниот правец Прахово – Шимановци, а од здобиените повреди мисицата погинала на лице место.

Мирјана беше финалистка на првиот официјален избор за Мис на Србија, уште во 2007 година, кога имаше само 19 години. Таа пленеше со својата харизма, која подоцна ја потврди со титулата Мис на фотогеничност која ја освои.

Во последните години таа се повлече од јавниот живот и целосно се посвети на приватниот бизнис, во салонот за убавина кој го поседуваше.

 

Tải Tài Xỉu Go88 Win APK IOS mới nhất game bài go88 win Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao

https://sunwin.fan/