June 28, 2022 05:46
Свет

Поранешен германски амбасадор во Москва: Путин предизвикува глад, целта е бегалски бран

Рускиот претседател Владимир Путин има намера свесно да предизвика глад на Блискиот Исток и Африка, тврди поранешниот германски амбасадор во Москва, диригентот Фрич.

Целта е да се дестабилизира Европа со масовен бегалски бран, изјави Фрич.

Пресметката на Путин е дека по прекинот на испораката на жито, гладот ​​ќе ги принуди луѓето да одат во Европа, пренесе Танјуг.

cổng game go88 hách go88 GO88 - Thiên đường Game Bài Hoàng Gia lớn nhất Việt Nam

sunwin khuyen mai SunWin Cổng game bài đổi thưởng số 1 sunwin international