January 22, 2019 00:11
Македонија

Пораки за соживот, заемна почит и негување на вистинските човекови вредности, упати Џафери по повод Божик

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери упати честитка до верниците од православна вероисповед по повод Божик.

– Да Ви посакам празникот да го поминете во мир, спокој и благосостојба, во топлината на вашите домови, опкружени од вашите најмили, да Ви посакам добро здравје, личен и колективен успех во животот, работата, бидете среќни и задоволни, со сето она што го носи празничниот дух, убави и позитивни мисли во умот, јасни пораки за соживот и заемна почит меѓу сите, разбирање, спознавање и негување на вистинските човекови вредности, напредок и благосостојба за Вас почитувани граѓани и за модерна и европска Република Македонија!, стои во честитката.

Related posts

 УСЈЕ не е причина за состојбите со амбиенталниот воздух во Скопје

Igor

Казни од 200 до 500 евра за употреба на петарди

Filip

Мијалков бара да биде ослободен поради аболиција на Иванов

24news