October 17, 2021 17:28
Хроника

Поради тепачка приведени фудбалери на „Тетекс“ и „Кадино“, тупаница добил и полицаец

Синоќа нешто по 19 часот, полициски службеници од тетовската полициџија ги лишиле од слобода Д.М.(20), Х.Д.(29) од Скопје, фудбалери на тетовскиот фудбалски клуб „Тетекс“ и М.Р.(20) и В.И.(29), фудбалер и претставник на фудбалскиот клуб „Кадино“ од истоименото скопско село.

Како што информираат од МВР, приведувањето било поради нивна вмешаност во физичка пресметка по завршувањето на првенствениот фудбалски напревар помеѓу овие две второлигашки екипи.

Покрај тоа, 20-годишниот фудбалер на „Тетекс“ удрил полициски службеник кој преземал службени дејствија околу физичката пресметка, а Х.Д. попречувал полициски службеник при преземање службени дејствија.

Се расчистува и документира случајот и ќе следуваат соодветни поднесоци.

GoGoAnime: Spider Riders anime episode 26 online free at https://gogoanime.be i want to eat your pancreas gogoanime

AnimeHeaven: Strike Witches 2 anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime online

ANIMEFLIX: Prison School: Mad Wax anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix given movie

Watch Durarara!! x2 Shou: My Heart Is in the Pattern of a Hot Pot Episode Full

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animefreakws

Fairmark: https://fairmark.com/forum/users/kissanimemx/