January 17, 2020 18:20
Хроника

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Нови вести

Уапсен Емил Јакимовски

Igor

На Табановце пронајдени мигранти во товарен воз од Грција за Унгарија

Igor

Со лажен профил, закани и уцени, тетовец сакал да принуди 46-годишна жена да му биде љубовница

Igor