January 17, 2020 17:51
Балкан

Поради пожар на хрватскиот остров Паг, евакуирани 10 илјади луѓе

Хрватската полиција соопшти дека голем пожар избувнал во шума на островот Паг во текот на ноќта, објави телевизијата N1.

Според извештајот, пожарот избувнал на плажа во местото Новаља.

На оваа локација се одржувал традиционален музички фестивал, така што околу 10.000 луѓе биле евакуирани, соопшти полицијата.

На теренот се излезени голем број пожарникари, а исто така во гасењето на пожарот се вклучени и три канадери.

Нови вести

Мајките на мали деца во Истанбул ќе добијат бесплатни билети за градски сообраќај

Igor

ХРТ ќе гради мини елекстрана на гас

zane

Брнабиќ за датумот на избори: Ќе биде како што кажа претседателот Вучиќ

zane