January 24, 2022 20:35
Свет

Поради новиот сој на коронавирусот пад на вредноста на биткоинот

Вредноста на биткоинот денеска се намали за речиси 8,0 отсто по извештаите за нов сој на коронавирусот, кој потенцијално е отпорен на вакцина.

Тоа ги наведе инвеститорите да се ослободат од ризичните имоти во корист на безбедните засолништа, како што се државни обврзници, јен и долар.

Биткоинот се намали за 7,8 проценти и чини 54.377 долари, што е најниско ниво од 12 октомври.

Според научниците новиот вид на коронавирусот, што беше откриен во Јужна Африка, во Боцвана и во Хонг Конг, претставува необична комбинација на мутации, што може да го направи отпорен на имунолошкиот одговор на телото или попренослив и заразен од Делта сојот.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime sites JUJUTSU KAISEN

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch subbed anime Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub)