April 23, 2019 00:27
Свет

Поради невреме затворени училиштата во северозападниот дел на САД

Во повеќе американски сојузни држави училиштата се затворени поради снегот и ледените бури што повторно го зафатија северозападниот дел на САД.

Во сојузната држава Вашингтон во текот на месецот забележани се три снежни бури, а снежната покривка изнесува 36 сантиметри.

Според метеоролозите се очекуваат снег да паѓа и во текот на денот.

Северна Калифорнија односно округот Хумболт е погоден бура, откако повеќе од 15 години не паднал снег.

Нови вести

ФБИ: Милитантна група планирала убиство на Обама, Клинтон и Сорос

Filip

Валверде: Имаме шанса за 3 трофеи, но може да не освоиме ниту еден

Filip

(Видео) Во земјотресот на Филипините загинаа најмалку осум лица

Filip