August 5, 2021 04:34
Скопје

Поради дефект, неколку улици во Центар ќе останат без вода

Поради отстранување на дефект корисниците од неколку улици во Центар ќе останат без вода, извести ЈП Водовод и канализација – Скопје.

„Како разултат на планирани работни активности за отстранување на дефект на затворачи од Ф-300 мм на бул. Св.Кирил и Методиј (до мисијата на ЕУ) во населба Центар, на ден 09.05.2021 год.(недела) со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на следните улици: дел од ул.Мајка Тереза, дел од ул. Шарски Одреди, дел од бул. Св.Кирил и Методиј, дел од ул.Даме Груев, дел од ул.Димитрија Чуповски и дел од бул. Св.Климент Охридски“, се наведува во известувањето.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување со активностите.

AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter: Watch My Hero Academia 5 (Dub) Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/Y78a/ep-2)

AnimeDao animedao mobile: Watch My Hero Academia 2 Episode 7 (https://animedao.nl/m/xOby/ep-7)