November 22, 2019 04:37
Скопје

Поради дефект без вода зградите кај Црвен Крст

Oд ЈП Водовод и Канализација известуваат дека поради дефект на шибер од ф-300 мм на булеварот Кочо Рацин бб (кај Црвен Крст) – Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од булеварот Кочо Рацин и и улицата Стив Наумов од 8 часот па се до завршување на дефектот .

Нови вести

Доделени наградите од конкурсот „Тебе граду мој”

Valentina

Шилегов: Не мислам дека сите финансиски проблеми на општините треба да ги реши владата

Valentina

Отстранети 266 непрописно паркирани возила

Igor