July 26, 2021 03:42
Македонија

Поради губитникот Заев Македонија оди назад

ВМРО-ДПМНЕ оди напред, а СДСМ се заглавени во криминал и корупција, затоа нема и почеток на преговори со ЕУ. Поради губитникот Заев Македонија оди назад.

СДСМ 4 години се на власт, а Македонија тоне на листите за криминал и корупција. 111 место на листата на Транспаренси е заради криминогеноста на Заев и луѓето околу него.

Нема тендер кој е реален. Видовме како функционерите од СДСМ не ги објавуваат единечните цени на производите кои ги купуваат со јавни пари, но и како се плаќа повеќе од двојно од реалната цена.

СДСМ гледа на буџетот само како средство за делење на тендери на ним блиски фирми.

4 години нема одговорност ниту за еден претставник од власта, а сомнежи и индиции за криминал има на секаде.

Сите го видовме видеото во кое се гледа какк Ден Дончев става туце пари во торба, и за тоа нема одговорност.

Сите видовме како се изнесува ташна полна милиони, за подоцна тој што ја носеше – Бојан Јовановски, да каже дека парите завршиле кај Зоран и Вице Заев.

Со СДСМ нема одговорност за Заев и луѓето околу него. Со СДСМ имаме граѓани од прв у од втор ред.

Да ставиме крај на поделбите на граѓани од прв и втор ред на СДСМ и Заев. Македонија за сите луѓе!

Watch anime online for free at 4Anime blood c 4anime. Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! - Legend of Crimson (Dub) Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. City Hunter: .357 Magnum (https://wcostream.cc/m/2D8) Episode Full

https://animefreak.ws animefreak one piece. Ranma ½ OVA (Dub) Episode 6

KissAnime Player: https://player.me/kissanimemx/about