October 26, 2020 18:20
Спорт

Поради голем број на заразени со коронавирус – ЕХФ го одложи натпреварот Еурофарм Пелистер-Татабања

Натпреварот од првото коло во групата Ц е и официјално одложен од страна на Европската ракометна федерација, поради големиот број на позитивни играчи на коронавирус.

Причината е големиот број на заразени членови на ракометната екипа и стручниот штаб на Татабања со коронавирус.

Натпреварот требаше да се одигра на 20 октомври во 18:45 часот во Битола.