December 5, 2019 17:54
Свет

Поради бомба тешка 5,5 тони Полска мора да евакуира 42.000 граѓани

Властите во северозападниот дел на Полска планираат евакуација на околу 42.000 луѓе откако е пронајдена огромна сеизмичка британска бомба од Втората светска војна. Бомбата е пронајдена во близина на пристаништето Шчечин.

Бомбата „толбој” тешка 5,5 тони и долга шест метри била пронајдена за време на работа на водовод кој води до Шчечин.

Нови вести

Неколку стотици илјади Французи протестираа против реформата на пензискиот систем

Filip

Пелоси: Претседателот Трамп го погази Уставот и не ни остави друг избор, освен импичмент

Filip

Двајца Руси се обвинети за кибер криминал во САД

Filip