October 26, 2021 01:56
Македонија

Попов: Плочникот на Универзалната сала е доказ за моите први чекори

Ова е место на моите детски насмевки, израснав овде! Плочникот на Универзалната сала е доказ за моите први чекори, за моите детски радости.

Тревникот на Универзалната сала беше најубавиот фудбалски терен, а кошот беше место каде се раѓаа ѕвезди. Ова е место каде што се градеа пријателства, се остваруваа соништа. Овде пораснаа славејчињата, овде со години се создаваа културата, традицијата и уметноста.

Денеска, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов започна да ја создава новата историја на македонската култура. Драги скопјани и скопјанки, драги универзалци, проектот станува реалност! Универзалната сала, срцето и симболот на Скопје конечно се враќа во полн сјај.

Фејсбук статус на организациониот секретар на СДСМ Мартин Попов

https://animebee.to stream anime online

AnimeHeaven: Boruto: Jump Festa 2016 Special anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch anime free

AnimeDao: Alps no Shoujo Heidi: Alm no Yama-hen anime episode Full online free at https://animedao.nl ahiru no sora animedao

Website https://wcostream.cc: Watch Protectors of Universe (Dub) wcostream Episode Full wcostream attack on titan

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws

Artmight: https://artmight.com/user/profile/192056