March 2, 2021 15:05
Свет

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо”

Русија разви „имунитет на стадо” против Ковид-19 и покрај релативно ниската стапка на инфекција во споредба со другите земји, изјави денеска шефицата на Руската федерална служба за надзор на заштитата на правата на потрошувачите и благосостојбата на луѓето Ана Попова.

– Нашата економија функционира, сите индустрии функционираат, научивме да работиме и развивме имунитет на стадо и покрај релативно ниската стапка на инфекција во споредба со другите, рече Попова за време на сесијата со водечките епидемиолози и вирусолози, пренесува ТАСС.

Таа рече дека Русија во моментов е на 60. место во светот според бројот на заразени на 100.000 жители.

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://animeheaven.pro/m/wk4D) Episode 9 at AnimeHeaven anime heaven website

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Preview 4 at website https://funimationfree.com funimation xbox