August 5, 2021 03:15
Македонија

Попладне наместа нестабилно со пороен дожд, од вторник многу топло

Скопје, 20 јуни 2021 (МИА) – Времето попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне до 35 степени, а во Скопје до 31 степен. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со пораст на температурите.

Во вторник температурите насекаде ќе биде над 30 степени, во следните денови во повеќе места ќе бидат над 35 степени, а во најтоплите делови од земјата ќе достигнат околу 40 степени. рп/дма/

https://gogoanime.be gogoanime demon slayer. Night Raid 1931 Specials Episode 3

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Kimi wa Kanata (https://wcostream.cc/m/gQN2) Episode Preview

Watch anime online for free at KissAnime kissanime bleach. Princess Tutu Episode 26

KissAnime Hub: https://hub.docker.com/u/kissanimemx