July 25, 2021 18:55
Хроника

Поплавени неколку објекти во Кавадарци

Поплавени неколку објекти во Кавадарци

Кавадарци, 17 јуни 2021 (МИА) – Како последица на обилниот дожд попладнево што попладнево го зафати Кавадарци, поплавени се неколку објекти во градот, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна екипа и Јавното претпријатие ,,Комуналец”.

Оттаму нагласија дека нивни екипи се на терен и со пумпи се црпи надојдената вода. свд/сп/

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors (Dub) Episode 51

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch BlazBlue: Alter Memory (Dub) Episode 12

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch me. Watch The Place Promised in Our Early Days (Dub) Episode Full

KissAnime Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx