October 22, 2021 07:41
Македонија

Попишани над еден милион граѓани

Над еден милион граѓани се попишани денеска до 15 часот, информираат од Државниот завод за статистика.

– До 15 часот, денеска попишани се 1.000.034 лица. Попишувањето оди во најдобар ред и согласно планираниот интензитет, информираат од ДЗС.

Граѓаните кои имаат дилеми и нејаснотии во врска со процесот на попишување можат да се обратат во Бирото за Попис и на телефонските броеви кои се објавени на веб-страницата popis2021.stat.gov.mk.

Од ДЗС, посочуваат, дека успешноста на оваа статистичка операција зависи од сите нас и е за сите нас.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Watch Ranma ½: Team Ranma vs. The Legendary Phoenix Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (Dub) animeflix Episode 10 mob psycho 100 animeflix

Website https://kissanime.mx: Watch Operation Han-Gyaku-Sei Million Arthur Special kissanime Episode Full kissanim3

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe

Sketchfab: https://sketchfab.com/gogoanimelol