October 18, 2021 19:16
Македонија

Попишани вкупно 800 008 лица, 249.500 домаќинства и 336.109 станови

Вкупно 800 008 лица, 249.500 домаќинства и 336.109 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193 168 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

Website https://animepahe.cc: Watch Paranoia Agent (Dub) animepahe Episode 13 english anime

Watch Once Upon a Time... Life (Dub) Episode 26

AniWatch: Sorcerer Hunters (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

eX-Driver Episode 6

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/animeflixnl.226739/#about

Rosalind: http://rosalind.info/users/animeflixnl/