October 22, 2021 16:46
Македонија

Попишани вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови

Вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови се попишани во првите осум дена од пописот, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 192.538 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

AnimeHeaven: Legend of Basara: Shinbashi Theater anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at WCOStream anime stream

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl