Македонија

Помпео го поздрави усвојувањето на протоколот за влез на Северна Македонија во НАТО во Сенатот

„Силно ја поддржуваме определбата на Северна Македонија кон поблиска интеграција со трансатлантската заедница, изјави државниот секретар

Усвојувањето на пристапниот Протокол за влез на Северна Македонија во НАТО во Сенатот ја истакнува американската заложба кон трансатлантската безбедност и претставува важен чекор напред во напредокот на Северна Македонија кон членство во НАТО, се вели во изјавата на државниот секретар на САД Мајк Помпео, објави Стејт департментот.

„Силно ја поддржуваме определбата на Северна Македонија кон поблиска интеграција со трансатлантската заедница. Вчерашното гласање ја реафирмира постојаната определба на Северна Македонија кон демократските принципи и владеењето на правото и нејзиниот придонес кон мирот и безбедноста во регионот. Ја очекуваме наскоро Македонија како 30-та членка на НАТО, се вели во изјавата на државниот секретар Помпео.

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 17

Attack on Titan Final Season (Dub)

4Anime Horimiya

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 3

watch anime dub The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

tải go88