January 23, 2021 04:43
Свет

Полска: Две лица обвинети дека работеле како кинески шпиони

Поранешен агент на полската тајна служба и кинески државјанин кој работел во телекомуникациска компанија се обвинети дека работеле како шпиони за Кина, соопшти портпаролот на министерот за координација на полските специјални служби.

Станува збор за полскиот државјанин Пјотр Д. и кинескиот државјанин Веиџинг В, објави „Ројтерс“.

Според изјавата на портпаролот на министерот, обвинението е поднесено до окружниот суд во Варшава на 16 ноември.

Cells at Work! CODE BLACK! Episode 4 at website https://funimationfree.com. See more sony funimation

Watch Cells at Work!! Episode 1 (https://crunchyrollfree.com/m/17l1/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free reddit